DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Postavy ze Star Wars II

Darth Nihilus

 

Info

Darth Nihilus,Pán Hladu, byl Temný Pán ze Sithu v době po Jedijské Občanske Válce. Zvolil si nosit červeno-bílou masku a preferoval nosit dlouhou černou sithskou robu pokrývající celé jeho tělo. Byl to učeník Darth Trayi jeden z těch co přežili bitvu o Malachor V a jeden z třech vůdců Sithského Triumvirátu. Nihilus a Darth Sion nakonec vyhnali Trayu ze Sithského Triumvirátu a zbavili ji moci. Potom byl nástrojem pomáhajícím ve zničení Jedijského řádu a téměř ji vyhladil. Také přijal Visas Marr – Miraluku, kterou našel na zničeném světe Katarr. Byl poražený Jedi Vypovězenou v bitvě o Telos IV v 3951 BBY během bitvy o Citadela Station.

Biografie

Téměř nic není známe o pravých začátcích Darth Nihiluse mimo faktu, že byl jeden z těch co přežili Mandalorianske války. Avšak jeho role ve válce je záhadou. Je pravděpodobné, že byl jedním z Jediů, kteří zradili Jediskou radu a následovali Revana do války. Bez ohledu kým byl, objevila ho Darth Traya jako na Sílu citlivého a po skončení válek ho začala trénovat jako Sitha na Trayuské Akademii na Malachoru V. Nesouhlasil se způsoby učení své mentorky, stejně jako další Trayin učedník Darth Sion. Spikli se a obrátili se proti svojí mistryni a vyhnali je ze Sithského řádu a zabavili ji moci. Nihilus se stal Temným pánem a spojil se s Darth Sionem a s jejich kombinovanou armádou Sith Assassinů a Sithhských Marauderů a nějaký čas po tom se spojili s jinými Sithskými lordy. Darth Nihilus, Darth Sion a jejich kombinované armády začali svoji stínovou válku proti pozůstalým Jediům aby je úplně vyhladili. Darth Nihilus zničil a zahubil celé světy ze své vlajkové lodi Ravager, aby nakrmil svojí nenasytnou touhu po moci. Nihilusova moc poutala všechno a všechny, kteří s ním přišli do kontaktu a stali se z nich otroci, bezmyšlenkoví sluhové jeho vůle. Pomalu vyčerpával Sílu z těchto kdysi žijících bytostí aby je zotročil. Když se pozůstalý Jediove přidali k střetnutí svolaného Atris na Katarru, Darth Nihilus byl ihned přilákaný k planetě aby utišil svůj hlad. Když se Ravager přiblížil k planetě Nihilus promluvil. Jeho slova zabila každou žijící věc na Katarru. Včetně Jediu a Miraluckého obyvatelstva. Avšak Nihilus přistál na povrchu Katarru a sebral posledního kdo přežil jako svého učeníka – Visas Marr Miraluckou ženu. Nihilus objevil, že s ní sdílí silné pouto a vzal ji na palubu své lodi. Když spala hlubokým spánkem vyřezal jí maso z míst kde měli být její oči. Po probuzení Visas Nihilusekonfrontovala. V tom momentu jí ukázal Galaxii jak ji vidí přes své smysly. Ale když to udělal ochromil její schopnost vidět skrz Sílu. Když on a Darth Sion dokončili válku proti Jediům, Darth Nihilus vytvořil alianci s Onderonskými povstalci vedenými Generálem Vakluem, bratrancem vládkyně Onderonu, královny Talie. Nihilus poskytl své legie temných Jediů a vojáků ve snaze zjistit zda se na planetě nenachází Jediove. Za nedlouho cítil velké výkyvy v Síle. Poslední žijící Jedi se stal jemu i jeho učednici Visas stal známý. Byla to Jedi, která byla znovu spojená se Sílou. Byla známa pouze jako Vypovězená. Visas byla vyslaná na průzkum a mněla za úkol porazil Vypovězenou a vzít ji před Nihiluse, tak aby mohl pohltit její podstatu. Co Nihilus nerozpoznal bylo, že Vypovězená si vytvářela pouta kýmkoliv se střetla. Když Vypovězená porazila Visas zlomila její spojení s Nihilusem a Visas jí pak sloužila.

Útok na Telos IV

Nihilusovy plány na vylákání Jediů na Onderonu selhali, když Vypovězená zastavila tamější občanskou válku. Za nedlouho se Nihilus dozvěděl od Kapitána Tobina, že je mnoho Jediu na Telosu IV. Vypravil flotilu na planetu, ale chytil se do pasti. Uvědomil si, že byl zrazený Kraiou která lhala Tobinovi ve snaze nalákat Nihiluse do pasti. Po následné bitvě byla jeho loď napadnuta Mandalorianskymi bojovníky vedenými Mandalorem, který následoval Vypovězenou a Visas do soubojem se Sithským pánem na můstku Ravangeru. Spojení se Sílou Vypovězené bylo znovu přerušené – bylo v podstatě stejné jako Nihilusovo. Takže když se na ní pokusil nakrmit vyčerpal se a stal se zranitelným. Po krátkém ale brutálním boji, trojice Temného pána porazila a jeho masku sebrala Visas, aby se podívala na tvář toho kdo ji tolik zraňoval.

Odkaz

Někdy před bitvou o Telos IV vyrobil Darth Nihilus holokron, který nakonec padl do rukou Darth Krayta o tisíciletí později. V 137 ABY Krayt otevřel tento holokron společně s holohrony Darth Andeddua a Darth Banea na Korribanu. Žádal Nihilusovu radu na to jak zastavit Yuuzhan Vongské příšery konzumující jeho tělo. Jedinou odpovědí, kterou dostal od Nihiluse bylo konstatováni v nesrozumitelném Sithském jazyku, který se jeho druhové neobtěžovali přeložit. 

 

 

Darth Malak

 

Pozice: Temný Pán ze Sithu

Domovský svět: neznámý

Období: Mandalorianské války,Jedijská Občanská válka,První Jedijské vyhlazení

zemřel: 3956 BBY

Druh: Člověk

Pohlaví: muž

Příslušnost: Řád Jedi,Křižáci Jedi,Sith,Revanovo Sithské Impérium

Mistři: Zhar Lestin (Mistr Jedi),Darth Revan(Mistr Sith)

Učedníci: Darth Bandon(Sith učedník), Bastila Shan(Sith učednice)

Info

Byl Jedi a Generál během Mandalorianské války a později Temný Pán ze Sithu během Jediské Občanské války. Použil Star Forge k vytvoření flotily a k útoku na Republiku. Na konci války byl ale zabit svým bývalým mistrem Revanem

biografie

Jedi

Malak už jako malý studoval v akademii na Coruscantu. Tam potkal jiného Padawana jménem Revan. Mezi těmito učedníky brzy vzniklo velké přátelství a studovali většinu času spolu. Měnili často mistry, aby se dozvěděli co možná nejvíce. Malak k Revanovi přátelství choval i po té, co byl Revan veřejně prohléšen za šampióna řádu a byl všemi mistry vychvalován. Jeden z mistrů, který oba učil, byl Zhar Lestin.

Mandalorianské války

Když začaly Mandalorianské války a Rada Jedi se rozhodla nezasahovat, Revan s Malakem se vzbouřili, naverbovali mnoho Jediů a vydali se Republice na pomoc jako Generálové. Díky Revanově geniální strategii začali Mandaloriané brzy ustupovat, a Republiková flotila je pronásledovala až do Neznámých oblastí. Tam Revan s Malakem nalezli dávno zapomenutou planetu Malachor V a na jejím povrchu Trayuskou akademii. Revan s Malakem se díky tamějším Sithským učením brzy připojili k temné straně. Revan, který byl mocnější se stal Temným Pánem a stal se Malakovým mistrem. Malak s nevolí přijal titul učedníka. Oba si před svá jména přidají tytul "Darth". Darth Revan a jeho učedník Darth Malak tak k temné straně svedli i ostatní Jedie, kteří je následovali a Revan tak zakládá nové Sithské Impérium - Revanovo Sithské Impérium. Ustupující Mandalorianská flotila se ale rozhodla k poslednímu útoku a její lodě obklíčily celý Malachor. Po obrovské bitvě, kdy planetu téměř zničili, byli nakonec poraženi a Darth Revan vlastnoručně popravuje Mandalora.

Sithský učedník a Jedijská občanská válka

Během studia sithských moudrostí v Trayuské akademii, se oba dozvěděli o Star Forge, prastarém výtvoru temné strany, který by jim mohl dát obrovskou moc. Nařídili svým Generálúm, aby ukryli flotilu a sami dva se vydali pátrat po Star Forge. Po nalezení všech Hvězdných map, získali Revan s Malakem souřadnice systému, ve kterém se Star Forge nachází. Vydali se tam se spoustou svých temných Jediů a Sithských Lordů. Když do systému přiletěli, zasáhlo je rušící pole a oni havarovali na planetu Lehon. Tam nalezli dva Rakatské kmeny - Kmen Prastarých a Kmen Jednoho. Díky kmenu Prastarých se dostali do chrámu prastarých, kde vypnuli rušící pole a dostali se z planety. Sve Jedijské společníky ale sebou nevzali a nechali je strážit chrám. Malak s Revanem tak sami vstupují na palubu Star Forge. Když zjístili co všechno Star Forge dokáže, začali ihned budovat flotilu a pod vedením Darth Revana začali útok na Republiku. Tak začala Jedijská Občanská válka. Někdy v této době se Malakovi během cvičného souboje se Světelným mečem stane nehoda a je mu useknuta celá spodní čelist, Malak si jí tak musí nahradit umělým generátorem hlasu a celou bionickou čelistí. Pod vedením Geniálního stratéga jakým byl Revan, a stálými dodávkami lodí ze Star Forge, začali Sithové brzy Republiku porážet a tak se Jediové rozhodli, že zasáhnou. Pod vedením Padawana Bastily Shan vyslali skupinu Jediů. Ta infiltrovala Revanovu loď a probojovala se až na můstek k samotnému Temnému Pánovi. V okamžiku kdy na můstku zbyl jen Darth Revan a Jediové se chystali k útoku, Darth Malak zbaběle svého mistra zradil a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil, ale byl v bezvědomí a Jediové ho z lodi zachránili a odvezli do enklávy na Dantooine. Malak tak získal Plášť Temného Pána a z učedníka se stal mistr.

Temný Pán a konec války

Temný Pán Darth Malak téměř okamžitě ovládl celé Revanovo impérium a začal ještě větší výrobu. Malak totiž objevil, jak Star Forge plně aktivovat. Jako vlajkovou loď si zvolil Leviathan, Loď třídy Sith Interdictor Cruiser pod velením Soula Karatha. Malakův prvořadý cíl, byl zajmout rytířku Bastilu a tak když se dozvěděl, že je na palubě lodi Endar Spire, vyslal své útočné jednotky, aby loď napadli a infiltrovali, Byla to také první mise jeho nového učedníka Darth Bandona. Loď byla v té době na orbitu planety Taris, a než vybuchla, Bastila a několik dalších z lodi uprchli. Když Malak ve své lodi Leviathan přiletěl k Tarisu, rozhodl se že je nebezpečné nechat Bastilu uprchnout, a raději ji zabije. Do několika hodin zformoval flotilu nad celým Tarisem, a z oběžné dráhy ho vybombardoval. Planeta byla celá zničena, ale Bastila společně s Carthem Onasim a jedním neznámým mladým mužem uprchli. Malak nařídil všem svým temným Jediům, aby našli a zabili Bastilu. Za pomocí nájemného lovce Cala Norda se Malak dozvěděl, že onen mladý muž doprovázející Bastilu, se náramně podobá jeho bývalému mistrovi. Malakovi se tomu ale nechtělo věřit, a tak poslal Cala aby je zabil. Calo Nord však neuspěl a tak Malak poslal svého společníka Darth Bandona. Ten rovněž neuspěl, ale Malak už věděl, že onen muž je opravdu Revan. Když zjístil, že Revan hledá Star Forge, nařídil Admirálu Karathovi, aby na ně počkali na Hyperprostorové cestě. Sám se akce zúčastnit nemohl, protože se svou flotilou právě útočil na Dantooine. Povraždil mnoho Jediu a mnoho jich zajmul, zničil, celou Enklávu a slavil vítěztví. Admirál Karath zatím zajal Revanovu loď a i když on spolu s Bastilou a Carthem uprchli a Karatha zabili, Malak se na Palubu dostal včas aby mohl svého mistra konfrontovat. Prozradil mu strašnou pravdu o jeho minulosti, protože Jediové Revanovi vymazali paměť. Revan byl ale pevně svázán se světlem a Bastile proto odpustil. Malak ho ihned jako „slabého“ napadl ale v okamžiku, kdy to pro Revana vypadalo nejhůř, zasáhla Bastila a umožnila Revanovi a Carthovi uniknout. Sama za to draze zaplatila, protože Malak ji porazil a zajmul, Vzal ji na do svého sídla, kde ji mučil a dával ji tak ochutnat temné strany. Bastila se statečně držela, ale časem podlehla vábení temné strany a stale se Malakovou učednicí. Malak ji vyslal do chrámu prastarych na Lehonu, kde měla čekat na Revana a jeho společníky. Ti skutečně přišli a Bastila je napadla. Celou dobu se snažila Revana zlákat zpět na temnou stranu, ale ten odolal a Bastile nezbylo nic, než uprchnout na Star Forge. Netrvalo dlouho, a u Star Forge se objevila Republiková flotila a Jediové vedeni Admirálem Dodonou a mistrem Vandarem Tokarem. Několik Jediu včetně Revana proniklo na palubu Star Forge a snažili se zastavit temné Jedie na palubě. Revan pronikal stále dál skrz stanici a nic ho nemohlo zastavit. I když na něj Malak poslal speciální droidy a veškeré své síly skládající se z Temných Jediů, těžkých Sith Trooperů a Sith Lordů, Revana to jen zpomalilo a ten se nakonec dostal až k místnosti, kde Bastila používala svou Bitevní meditaci. S Revanem se utkala, ale díky jejich lásce se vrátila ke světlu a pomocí bitevní meditace pomáhala Republikové flotile. Malak rychle uprchl na můstek Star Forge, kde měl zásobu Jedijských těl z Dantooine. Díky vysávání jejich energie si mohl stále doplňovat své síly a tak když ho Revan dostihl, Malak se mu vysmál a řekl, že tady na Star Forge nemůže být poražen. Revan však viděl, co Malak udělal s Jedii z Dantooine a tak během boje všechny navrátil síle a Malak tak z nich nemohl čerpat sílu. Nakonec ve velkém souboji byl Malak poražen a Star Forge zničena.

Odkaz

Tak skončila Jedijská Občanská válka a protože v Sithské říši nebyl nikdo, kdo by nahradil Malaka, strhl se boj o moc. První Sithská Občanská válka, během které se téměř celé Revanovo Sithské Impérium zničilo samo. 

 

 

Darth Revan

 

Pozice: Temný Pán ze Sithu

Domovský svět: neznámý (Naprogramovaná identita Darelia)

Období: Mandalorianské války, Jedijská Občanská válka,První Jedijské vyhlazení,Naposledy spatřen 3955 BBY

Druh: Člověk

Pohlaví: muž

Příslušnost: Řád Jedi, Křižáci Jedi, Sith, Revanovo Sithské Impérium

Mistři: Kreia(Mistr Jedi), Zhar Lestin (Mistr Jedi), Dorak (Mistr Jedi), Arren Kae (Mistr Jedi)

Učedníci: Darth Malak (Sith učedník)

Info

Darth Revan je fiktivní postava Hvězdných válek. Byl velký Jedi, během Mandalorianských válek Generál a Temný Pán ze Sithu, který založil Revanovo Sithské impérium, je první známý Sith, který před své jméno přidal titul Darth. Později se díky Jediům vrátil ke světlu a porazil Sithy a zničil ohromnou Star Forge. Po válce odletěl do Neznámých oblastí a dál o sobě nedal vědět. Jaký je jeho další osud je neznámé.

Biografie

Jedi

Revan byl Jedi původem někde z Vnějšího pásu. Už jako malý je nalezen Jedii a zahajuje výcvik. Nejdříve studoval v akademii na Coruscantu pod vedením mistryně Kreii. Jeho touha po vědění byla bezmezná a brzy Kreiu opustil a učil se od mnoha Mistrů. Učil se společně se svým velmi dobrým přítelem Malakem. Jejich mistři byli Zhar Lestin, Dorak a Kae. I když Revanova touha po vědomostech starší Jedie znepokojovala, všichni v něm viděli budoucího mistra řádu Jedi. Revan se hlavně zaměřil na studium tzv. Force Bond což byl spojení mistra s učedníkem.

Mandalorianské války

Během Mandalorianských válek proti vůli rady odešel vést republiková vojska. Společně s ním šel i jeho přítel Malak a několik Jediských následovníků včetně Vypovězené a Attona Randa. Revan se stal Generálem a díky své geniální strategii netrvalo dlouho a Mandaloriané začali ustupovat až do Vnějšího pásu a Neznámých oblastí. Během kampaně v Neznámých oblastech, Revan nachází Malachor IV a i když je silně otřesen tamější temnou stranou, nezasažen prozkoumává povrch. Nalezl zde Trayuskou Akademii kde se dozvěděl o „Pravých Sithech“ a začal studovat sithská učení. Propadl temné straně a stal se z něj Temný pán a Malaka přijal jako svého učedníka. Každý Jedi, který je následoval byl taky zasažen temnou stranou. Po krátké době studia v akademii nalézají Darth Revan a Darth Malak zmínky o Star Forge a rozhodnou se, že ji musí nalézt. Než se vydali na cestu, k Malachoru přilétají poslední síly Mandalorianů a rozpoutají velkou bitvu. Jsou ale poraženi a Mandalore je zavražděn samotným Revanem. Zbylí Mandaloriané mohli buď zemřít, nebo se přidat k Revanovi. Společně s flotilou Republiky a zbytků Mandalorianů odlétá Darth Revan hledat poslední zbytky Mandalorianské flotily na samém okraji Galaxie.

Cesta Sitha a objev Star Forge

Zatímco Revanova flotila byla před zbytkem Galaxie skryta a Revanovo Sithské impérium založeno, se Revan a Malak vydali hledat Star Forge. Nalezli všechny Hvězdné mapy a dostali se na planetu Lehon, u jejíž hvězdy byla Star forge. Za pomoci Starších - jednoho kmene Rakatu - získali přístup do Chrámu Prastarých, kde získali přístup ke Star Forge.Tu Revan ovládl a začal budovat Sithskou flotilu.

Jedijská Občanská válka

S mocí Star Forge Revanova flotila rychle rostla a Revan téměř okamžitě zahájil útok proti Republice. Od skončení Mandalorianských válek uběhlo jen pár let a hned tu byla další válka. Republika byla naprosto nepřipravena a brzy začala prohrávat. Jediové věděli, že Sithy vede Revan a protože, Revan byl geniální stratég, musel být zneškodněn. Je zformována skupina Jediů pod velením Padawana Bastily Shann díky její schopností Bitevní Meditace. Jedijský útočný tým infiltroval Revanovu loď a porazil všechny jeho stoupence dokud nezůstal sám Temný Pán. Než mohli zaútočit, Darth Malak zradil svého pána a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil ale byl v bezvědomí. Jediové ho zachránili a odvezli do enklávy na Dantooinu kde mu Mistři Jedi pomocí síly vymazali paměť, protože potřebovali někoho tak mocného, aby Malaka porazili.

Rytíř Staré Republiky a konec války

Jediové vytvořili Revanovi novou identitu včetně slabých vzpomínek z dětství. Nový Revan byl člen posádky na lodi Hammerhead jménem Endar Spire. Tam celou cestu strávil stále ještě v bezvědomí. V okamžiku kdy se probral do nového života, se Endar Spire ocitá na orbitě planety Taris pod útokem Sithských Interceptorů. Revan společně s Kapitánem Carthem Onasim unikli v posledním záchraném modulu právě v okamžiku, kdy loď vybuchla. Oba se dohodli že musejí nalést Bastilu, která byla na palubě také a tak začína jejich pouť po Tarisu kde potkají další společníky. Revan zjístí, že Bastila je hlavní cena v závodu kluzáků a tak Revan zvítězí, aby ji zachránil. Společně se domluví co dál a Bastila Revanovi prozradí, že z něj cítí velkou Sílu a že by se mohl stát Jediem. Díky Mandalorianovi jménem Canderous Ordo získali přístup k Lodi jménem Ebon Hawk a opustili planetu v okamžiku, kdy Darth Malak planetu bombarduje a systematicky ničí povrch. Revan a jeho společníci odletí na Dantooine, do tamější Enklávy Jedi. Tam bylo Revanovi dovoleno začít studium Jedi. stal se učedníkem pod vedením Bastily, mezi kterými byl pouto, jako mezi mistrem a učedníkem. Revan udělal všechny zkoušky v rekordně krátkém čase a bez nejmenších problému si sestrojil Světelný meč. Jeho závěrečný úkol bylo vypudit zlo z tamějšího hájku. tím zlem byla padlá Jedi Juhani. Ta Revana napadla ale nebyla pro něj soupeřem a brzy prohrála. Revan jí ale jako správný Jedi přesvědčil, že se může přidat ke světlu a ona se vrátila do Enklávy. Tímto perfektně splněným úkolem získává Revan hodnost Padawana a jako první misi musel prozkoumat staré dantooinské ruiny. Tam našel Revan pradávné zařízení chráněné droidy a po splnění úkolů se dostal k informacím o Star Forge. Co přesně to je a kde se nachází, ale nevěděl, protože polohu Starforge ukazovala Hvězdná mapa. Hvězdné mapy byly v té době poničené a aby získal polohu musel najít souřadnice nejméně z pěti map. Tam také zjistil, že Temný pán Revan s jeho učedníkem rujny navštívili při hledání Starforge. Začíná tak pouť, během které Revan a jeho zkupina složená z Cartha Onasiho, Bastily Shan, Juhani, Canderouse Orda, Mission Vao, Zaalbara, Joleeho Binda a drojdů T3M4 a HK47, navštíví Tatooine, Kashyyyk, Mannan, Stanici u Yavinu IV a Korriban. Než ale Korriban navštíví, unese je Leviathan, Sith Interdictor cruiser pod velenim Admirála Saula Karatha, muže odpovědného za útok na Telos, domovskou planetu Cartha, při kterém zemřela jeho žena a Carth věřil, že i syn. Revan, Bastila i Carth byli zatčení a krutě vyslícháni Sauem, Ten jim řekl, že Malak vybombardoval Enklávu na Dantooine a všechny Jedie pozabíjel. Díky zbytku posádky, trojice uteče a k tomu aby mohli odletět z lodi, musí se dostat na můstek pro kódy. Tam porazí Saula ale ten ještě před smrtí něco závažného prozradí Carthovi, který je očividně velice znepokojen.Při návratu na Ebon Hawk ale dojde k nejhoršímu a nynější Temný pán Darth Malak jim zkříží cestu a prozradí Revanovi, že on je ve skutečnosti Darth Revan, kterému Jediové vymazali paměť. I Když je Revan zaskočen, na Bastilu se nezlobí, protože ví, že udělala, co musela, následně se s Malakem utká ale v okamžiku, kdy jej Temný pán srazí na kolena, Revanovi přijde na pomoc Basthila a umožní Carthovi a Revanovi uprchnout z lodi. Po té, co se Revanova skupina vyrovná s touto zprávou, letí na poslední planetu a to Korriban. Tam se Revan dostane do vědomí tamějšího mistra jménem Uthara Wynn. Revan měl získat prestyž a to plněním různých úkolu, Ty splnil všechny na výbornou a dokonce při jednom z nich ho navštívil duch Ajunty Palla a Revan ho přesvědčil k návratu k Světlu. Pall Revanovi poděkoval a nechal mu jeho meč, který mu přinesl zkázu. Po získání dostatečné prestyže, Revan s Utharem a Yuturou Bann vstoupili do hrobky Nagy Sadowa, kde Revan vše splnil a nalezl poslední mapu. Po splnění všech zkoušek bojoval s oběma Sithy ale zabil pouze Uthara, Yuthuru ušetřil a dovolil ji vrátit se ke Světlu. Mezitím si Malak z Bastily vychoval svého temného učedníka a vyslal ji na Lehon do Chrámu prastarých. Na Lehon havaroval Ebon Hawk, díky rušícímu poly planety a za pomoci Prastarých se i on do chrámu dostal, Tam je konfrontovala Bastila a snažila se Revana přetáhnout opět na temnou stranu, ten ale odmítl a Bastile nezbylo než utéct. Po vypnutí pole se Revan společně s Republikovou flotilou a Jedii vrhl na Star Forge, on a několik Jediu se dostal přímo na palubu. Tam se Revan probojoval až k Bastile, která proti Republice používala svou meditaci. I když Revan nechtěl, neměl na vybranou a musel se s ní utkat. Díky Temné straně Star Forge měla Bastila výhodu ale i tak ji Revan porazil ale nezabil, řekl jí že jí miluje a ona jeho taky, že se můžou spou vrátit ke světlu a žít šťastně. Bastila souhlasila ale řekla mu, že dál musí sám, že dál ho čeká už jen jeho bývalý učedník. Rozloučila se s ním a pokračovala v bitevní meditaci, tentokrát ve prozpěch Republiky. Revan nakonec Malaka konfrontoval ale ani veškerá Temná síla vycházející ze stanice nepomohla být Malakovi silnější a Revan ho porazil. Ani do poslední chvíle Revan nepřestal být Jediem a stále se snažil Malaka převést zpět ke světlu, marně. Všichní Jediové Star Forge opustily a Republikové loďstvo ji zničilo. Revan se tak stál hrdinou a zachráncem Republiky a příkladem pro všechny.

První Sithská občanská válka a odchod do neznáma

Po zabití Malaka a Uthara, nemělo původní Revanovo Sithské impérium vůdce a tak se strhl boj o moc. během tohoto boje se téměř celý řád zničil a přežil jen částečně. Revan ale nikdy neměl klid. Věděl o „Pravých Sithech“ a proto se rozhodl zanechat všeho a vydal se je hledat do Neznámých oblastí. Do známého vesmíru se vrátil pouze droid T3-M4 v lodi Ebon Hawk.

Odkaz Temného Pána

I když Revan Temnou stranu odmítl, jeho vláda jako Temného pána byla proslulá. Dokonce vytvořil Holocron a do něj předal zvé znalosti. Ten ukryl v chrámu prastarých a tak tam přežil 3000 let do doby, kdy ho nalezl jiný Sith Darth Bane. Ten z holocronu získal velké znalosti a použil ho jako základ pro jeho Pravidlo dvou

 

 

Jabba Hutt

Druh, který se nazývá Huttové, patří k nejsobečtějším, nejvychytralejším a nejsilnějším vůbec. A právě tato kombinace vlastností Hutty učinila přesvědčenými, že jsou stvořeni k vládě nad ostatními. Výjimku netvořil ani Jabba, vládce jednoho z nejmocnějších zločineckých syndikátů, jaké kdy byly vytvořeny. Jabba Desilijic Tiure se narodil svému otci Zorbovi, vládci huttského klanu Desilijic, asi 600 let před bitvou u Yavinu na hlavní planetě Huttského prostoru – Nal Huttě. Od svého otce se nechal zasvěcovat do tajů a mechanismů huttské klanové politiky (mj. do intrik proti ostatním klanům – zvláště proti mocnému klanu Besadii pod vládou Aruka Hutta) a do předpokladů správného řízení kriminální organizace. Časem se stal jedním z hlavních představitelů klanu Desilijic (a jeho tzv. kajidicu) a jeho vzrůstající moc ho inspirovala k expanzi do Vnějšího okraje, kde si zařídil vlastní zločinecké impérium s centrem na vyprahlé planetě Tatooine v systému Tatoo. Po mnoho desetiletí neexistovalo snad nic nelegálního, v čem by huttský gangster neměl prsty. Vraždy, únosy, vydírání, otrokářství , pirátství, pašování (včetně narkotického koření – například kesselského glitterstimu, či rylothského ryllu), lichvářství – to vše a ještě mnohem víc obklopovalo bývalý klášter tajuplných b'omarrských mnichů, kde si Jabba zřídil sídlo. Kromě svého paláce však sídlil ještě ve své nádherné rezidenci v Mos Eisley a příležitostně si vyjel i do Mos Espy, kde měl dokonce na závodišti podů vlastní VIP lóži. Navzdory možnému dojmu však nebyl jediný zástupce „mafiánské elity“ na Tatooine. Jeho konkurenty na Tatooine byla například Whiphid lady Valarian (která se ho párkrát snažila zabít – naposledy pomocí svého milence J'Quilla z planety Toola, vydávajícího se za nájemného lovce, pracujícího pro Jabbu), nebo nedobrovolná vyslankyně huttského klanu Besadii Gardulla, která ovšem (na rozdíl od lady Valarian) byla spíše Jabbovou obchodní konkurentkou a někdy i dočasnou partnerkou. Jakožto vládce podsvětí žil Jabba v přepychu, obklopen spoustou lidí a na jeho vpravdě královském dvoře se nacházelo mnoho gangsterů, vrahů (například tisíciletí starý Anzati Dannik Jerriko), nájemných lovců (ať už jeho vlastních, nebo „externích“ jako např. Boba Fett, Aurra Sing nebo Bossk), pašeráků, cestovatelů, hudebníků, kteří předem neodhadli toto angažmá (nejznámější byla kapela Maxe Reba), Jabbových služebníků (počínaje majordomem – v průběhu let se ve vykonávání této funkce vystřídali např. Sevan Domna, Naroon Cuthas nebo Twi'lek Bib Fortuna, přes účetního – např. Quarren Tessek, osobního zbrojmistra – Baragwin Hermi Odle, osobní otrokyně – např. Twi'lečka Oola, až třeba po nešťastné kuchaře, trpící v důsledku gangsterovy paranoie co se otráveného jídla týče, z nichž byl nejznámější Porcellus), agentů (například Melina Carniss), stráží (Jabba pro tuto funkci využíval povětšinou Gamorreany – např. Ortugg Sekerník nebo Gartogg a Weequaye, ale mezi jeho stráže se dostalo i mnoho příslušníků jiných druhů), nejrůznějších bavičů (Jabbův nejoblíbenější byl kowakský opičí ještěr zvaný Oplzlík (Salacious Crumb), který gangstera svými zlomyslnými kousky vždy pobavil – zvláště když si vzal do parády kalkalského výzkumníka Melvoshe Bloora) a tanečnic ( například Twi'lečka Lyn Me, Rodianka Greeata, Rystáll, ale třeba i Askajiánka Yarna d'al Gargan). Dlužno dodat, že se Jabba také z velké části bavil sám (zejména nápaditými popravami těch, kteří se mu znelíbili a nejrůznějšími gladiátorskými zápasy). Bavil se také intrikami svých „dvořanů“, z nichž většina byla namířena proti němu a tajemnými vraždami v paláci (pár jich měl na svědomí i Jabbův „pseudoroztomilý“ mazlíček s vampýrskými sklony Hoover) . Ke konci života proti němu stálo nejméně dvanáct iniciátorů spiknutí. Od jeho posledního majordoma Biba Fortuny, přes účetního Tesseka, Grana ve vyhnanství Ree-Yeese, až po na první pohled neinteligentní a nemyslící stvoření jménem Buboicullaar, které však jednou nechtěně jeden pokus o atentát na Hutta překazilo. Jabba však proti nim málokdy něco podnikl, ale ne vždy nutně proto, že by o nich nevěděl (např. o intrikách Tesseka se dozvěděl od b'omarrských mnichů, stále přebývajících v odlehlých částech paláce). V celé této různorodé směsi bytostí měl Hutt pouze jediného skutečného přítele – chevinského pašeráka zbraní jménem Ephant Mon, kterého jednou zachránil před zmrznutím tak, že ho na ledovou noc zabalil do tučných záhybů své kůže. Jeden z prvních společných podniků Jabby a Mona byla „těžba“ vzácné cerejské substance malia, potřebné pro výrobu jiné ceněné substance navozující euforii – guilei - v době těsně před bitvou o Naboo. Celé záležitost se však zapletla s cereanským protechnickým hnutím a vyústila v únos dvou Cereanek. K smůle obou chamtivců však byla jedna z nich dcerou cereanského rytíře Jedi Ki-Adi-Mundiho, který únos překazil a navíc odhalil fakt, že Jabba tajně podporuje zbrojení Obchodní federace pro připravovanou invazi. Toto finanční zatížení však, vzhledem k jeho obrovskému bohatství, Jabbovi nezabránilo, aby se exponoval před svou konkurentkou Gardullou uspořádáním závodů podů Boonta Eve Classic (třebaže ho tyto superrychlé a velice nebezpečné závody neskonale nudily). O něco později Jabba při snaze o prodání nepotřebných zásob zbraní, které vlastnil pašerák Dreddon, neváhal vyprovokovat válku mezi tuskenskými nájezdníky a tatooinskými osadníky. Píseční lidé se pod vedením zmizelého mistra Jedi Sharada Hetta spojili a podnikali organizované útoky na farmáře a obchodníky, kteří si v panice opatřovali nekvalitní a předražené blastery, ochotně dodané Jabbou. Když celou věc přiletěl vyšetřovat právě mistr Jedi Ki-Adi-Mundi, Jabba musel spolknout vztek a v zájmu pokoje od rytířů Jedi naoko nabídl Mundimu veškerou pomoc. Ve skutečnosti měl doprovod, který Mundimu přidělil, mistra Jedi zabít, využívajíce přitom písečné bouře. Potom se již kriminální šéf staral o důležitější věci. Nedlouho předtím si totiž od nájemné lovkyně Aurry Sing vyslechl plány své soupeřky Gardully Hutt na překažení jeho pracně vyprovokované války s Tuskeny. Gardulla si najala Aurru Sing, aby zabila tajemného vůdce písečných lidí a tím je před svým vlastním útokem oslabila. Jabba však proti své soupeřce nic nepodnikl a ve chvíli, kdy byly Gardulliny síly díky Singině dvojakosti téměř rozprášeny a sama Gardulla se ocitla v ohrožení života, přitáhl se svou vlastní útočnou silou a zachránil svou konkurentku před smrtí. Gardulla tak utržila nejen trpkou porážku, ale navíc musela být Jabbovi vděčná za svůj život. Přibližně patnáct let před bitvou u Yavinu Jabbova úloha v kajidicu Desilijic vzrostla. Jeho otec Zorba byl v důsledku neopatrného počínání při nelegální těžbě drahokamů uvězněn Impériem v nápravném zařízení na Kipu a vůdcem klanu Desilijic se stal Jabbův strýc Jiliac. Pro Jabbu z toho vyplývala větší moc i odpovědnost, které projevovaly zejména zvýšenou nutností cestovat. Při svých cestách na palubě svého křižníku předvedl galaxii své legendární „umění dohody“. Tak tomu bylo například při „transformaci“ organizace svého obchodního soka Gaara Supoona, při „zrekvírování“ lodi, patřící odporné a také tak odporně hladové princezně Nampi, nebo při opakovaném dokazování vlastní zásadovosti ohledně vražd na objednávku rodinné organizace Noomů v době přibližně pět let před bitvou u Yavinu. Na Nal Huttě také zaměstnal talentovaného corellianského pilota Hana Sola, který pro něho čas od času létal jako pašerák (hlavně kesselského koření glitterstimu, které zprostředkovával rybethský úředník v zařízení pro imperiální vězně dolující koření, Moruth Doole). Asi dva roky před bitvou u Yavinu začala prosperita desilijického kajidicu poněkud upadat a iniciativu začal i přes pokus Desilijicu oslabit jej spácháním atentátu na jeho vůdce Aruka, přebírat klan Besadii v čele s Arukovým synem Durgou Huttem. Jabbův strýc (v této době vlastně teta) Jiliac zplodil potomka, což mařilo Jabbovy naděje na budoucí převzetí vůdcovství v klanu. Proto, když se Durga konečně dovtípil (zásluhou hlavy kriminální organizace Černé slunce prince Xizora), že za vraždou Aruka stojí klan Desilijic a vyzval Jiliac na souboj dle huttského Starého práva, neváhal Jabba využít prohry Jiliac a zlikvidoval svého malého nepohodlného bratrance obrovskou vahou svého těla. Stal se tak konečně vládcem klanu Desilijic. Z této pozice také hned podnikl kroky k opětovné prosperitě na úkor besadiiského kajidicu, tím že podpořil povstalce spojené s pašeráky vedené Briou Tharen při napadení besadiiských továren na koření na Ylesii. Účastník této výpravy, pašerák Han Solo, však zanedlouho svého zaměstnavatele rozzlobil tím, že po udání imperiálním celním lodím při hrozbě zatčení, odhodil Solo jím zaplacenou zásilku kesselského glitterstimu v hodnotě 12 400 kreditů do vesmíru. Jabba zuřil a požadoval za ztracené zboží náhradu. Když Corellian s placením nepospíchal, vyslal za ním své vymahače dluhů. V této době mu také Bib Fortuna a jeho corellianský spolukandidát na nového majordoma (jako náhrada za Naroona Cuthase) Bidl Kwerve přivedli obrovského rancora, nalezeného v opuštěném lodním vraku v poušti (jeho ošetřovatelem se stal bývalý cirkusový krotitel zvířat Malakili z nechvalně známého Cirku Horrifiku). Jabba tak měl rázem o způsob popravy pro nepohodlné osoby navíc (první obětí rancora byl, asi v důsledku Huttových momentálních předsudků vůči Corellianům, sám Kwerve) a Fortuna se tak stal po dlouhé odmlce opět Jabbovým majordomem. Po smrti nájemného lovce-vymahače dluhů, Greeda, se Jabba rozhodl dát Solovi poslední šanci na zaplacení dluhu a to, že ta šance byla opravdu poslední, měla symbolizovat i přítomnost Boby Fetta v gangsterově doprovodu. Když se Solo ztratil z pašeráckých kruhů a začalo se proslýchat, že se přidal k Povstalecké alianci, ztatil Jabba veškerou trpělivost a prostřednictvím nájemných lovců si posvítil nejen na Sola, ale i na toho, který byl za ztracený glitterstim opravdu odpovědný – na Morutha Doola (který ovšem na rozdíl od Sola před Jabbovou odplatou utéct nestačil). Solovi se dařilo unikat gangsterovým agentům celé tři roky (třebaže ho několikrát téměř chytili – například na Orleonu nebo na Ord Mantellu), než ho konečně dostihla legenda mezi nájemnými lovci - Boba Fett. Jabba se v těchto letech pod vlivem své narůstající moci a bohatství stával stále větším, nabubřelejším a zhýralejším (což u Huttů na vrcholu moci není nic neobvyklého). Chtěl pořád víc a víc a ve své snaze ještě zvýšit míru prosperity desilijického kajidicu ber, kde ber, neváhal dokonce přímo spolupracovat s Impériem. Služeb jeho pašeráků využíval imperiální generál Rom Mohc pro svůj projekt Dark Trooper, který se zabýval výrobou supervýkonných mechanických stormtrooperů. Když se Aliance povstalců rozhodla projekt zastavit prostřednictvím najatého žoldáka Kylea Katarna, neváhal se ho gangster pokusit zlikvidovat „na vlastní pěst“ a po Katarnově zajetí na „Pašeráckém měsíci“ Nar Shaddaa ho nechal předhodit drakům kellům, které choval jako mazlíčky na svém křižníku. Přestože se Katarnovi podařilo uprchnout a překazit celý projekt Dark Trooper, Jabba si stejně přišel na pěkné peníze, které i přes varování svého přítele Ephanta Mona hojně rozhazoval za nejrůznější věci a akce na zvýšení své prestiže. Jednou takovou akcí bylo i velmi krvavé destrukční derby různých vozidel, kterého se v touze po zisku zúčastnily takové osobnosti jako vnuk někdejšího favorita v závodech podů Duga Sebulby, Pugwis, nebo už stárnoucí, ale pořád ve formě se nacházející nájemná lovkyně Aurra Sing. Když do jeho paláce konečně Boba Fett dopravil Hana Sola, zmraženého v karbonitu, byl Jabba velmi potěšen a vystavil si blok karbonitu přímo ve svém trůnním sále. Časem mu začaly být podezřelé některé věci, konkrétně náhlá objevení se nových obyvatel „jeho dvora“, jako tanečnice Arica, nový člen stráže Tamtel Skreej ( i když ten měl doporučení od Quaffuga Hutta, což podezření zmenšovalo) nebo dva noví droidi, darovaní jen „na důkaz dobré vůle“ „jakýmsi Skywalkerem“, prohlašujícím se za rytíře Jedi a přítele Sola. Když mu jakýsi nájemný lovec Boushh zčistajasna přivedl Solova společníka Chewbaccu, dostoupilo Jabbovo podezření vrcholu. Ve chvíli, kdy jeho past sklapla, se gangster i za cenu znehodnocení své oblíbené dekorace (tj. rozmrazení Sola), přesvědčil, že se nemýlil. Sola nechal zavřít a z Boushhe, ze kterého se „vyklubala“ krásná povstalkyně, si udělal náhradu za nedávno „ztracenou“ osobní otrokyni Oolu. Když potom dorazil samotný Jedi Skywalker a snažil se ho zmanipulovat jediskými triky, předhodil ho Hutt, jako už spoustu jiných, svému hladovému rancorovi, dlícímu přímo pod trůnním sálem. Skywalker však učinil těmto exekucím přítrž a tím, že rancora zabil (přestože nebyl ozbrojen) rozzuřil Hutta do té míry, že mladého Jedi spolu se Solem a Chewbaccou odsoudil k mnohem bolestivější popravě vhozením do Velké propasti Carkoonu, hnízda dravého Sarlacca. Marně ho Ephant Mon, jemuž Skywalkerovy schopnosti učarovaly, varoval před podceňováním jediských dovedností. Jabba, zaslepen vidinou vlastní všemocnosti a vševědoucnosti, svého dlouholetého přítele zapudil a potom, co s vědomím, že zničil poslední trumf v rukávu povstalců, na radu Meliny Carniss odmítl škemrání „tanečnice Aricy“, dožadující se přítomnosti na popravě, vyjel se svým luxusním výletním člunem Ubrikkian, Khetannou, do hlubin Dunového moře. Posléze si uvědomil, že měl Ephant Mon pravdu a za svou chybu zaplatil Jabba životem. Jeho osobní otrokyni – vůdkyni povstalců Leie Organě – se podařilo něco, o co se marně pokoušely desítky vrahů a spiklenců, když huttského gangstera uškrtila řetězem, kterým ji k sobě připoutal. Jabbovo tělo bylo stráveno žárem a plameny z výbuchu Khetanny, který provázel útěk povstalců za svobodou. V galaxii se našlo jen málo bytostí (pokud vůbec nějaké), které by upřímně želely gangsterovy smrti a v kruzích podsvětí byla zpráva o jeho smrti přijata dokonce s nadšením. Mocenské vakuum, způsobené zánikem Jabbova panství (a tím pádem i oslabení klanu Desilijic) začal postupem let vyplňovat kajidic Besadii a reformované Černé slunce, obojí posléze v rukou Jabbova protivníka Durgy Hutta. 

 

 

Darth Plagueis

 

 

Pozice: Temný Pán ze Sithu, Sithský Mistr

Domovský svět: neznámý, pravděpodobně Muunlist

Období:Povstání Impéria

Druh: Muun

Pohlaví: muž

Příslušnost: Sith, řád Sithských Pánů

Mistři: neznámí

Učedníci: Darth Sidious

Info

Někdy označován jako Darth Plagueis Moudrý, byl Muunský Temný Pán ze Sithu v linii Darth Banea a mistr v umění manipulace s midi-chloriany, jež žil během století vedoucímu k Bitvě o Naboo. Hrál velmi důležitou roli v galaktických událostech, podněcoval Darth Sidiouse, jehož trénoval ve způsobech Sithů a temné strany Síly, k převzetí moci nad Galaxii a přivedeni nového věku Sithů.

Biografie

Nástup Darth Plagueise

Přes všechen vliv, jež měl nad galaktickými událostmi, je velmi málo známo o Darth Plagueisovi. To málo, jež je známo, pochází pouze od jeho učedníka Darth Sidiouse. V každém případě, to co o svém mistrovi Sidious prozradil se musí brát s nadhledem. Jméno a raný život tohoto muže zůstávají úplnou záhadou. Výzkum odhalil, že byl Muun, což by mohlo znamenat, že pochází z bohaté planety z Vnějšího Okraje, jménem Muunlist. Co je však jisté, je to, že v jisté době byl nalezen existujícím Sithským Pánem jako velmi nadaný v Síle. Tento Sithský Pán vzal mladíka za svého učedníka a tak se zrodil Darth Plagueis. Nakonec se stal Plagueis mistrem a vydal se hledat vlastního učedníka, jež by pokračoval v tradici Sithů. I když detaily známy nejsou, ví se že jistý mladý muž z Naboo jménem Palpatine, Sitha zaujal. Protože ho viděl Plagueis jako velmi potenciálního, vzal Palpatina za svého učedníka a dal mu jméno Darth Sidious. Je možné, že v Sidiousovi nalezl Plagueis to, co Sithští Páni dlouhou dobu hledali a to Sitha zrozeného pro to, aby přivedl 1000 let trvající Darth Baneův řád ke zářnému konci a vykonal Pomstu Sithů na Jediích.

Plagueis a Sidious

Jak dlouho Sidius studoval pod Plagueisem není možné určit, je však známo že od svého mistra se Sidious naučil mnohé. Jak později Palpatine řekl, jeho mistr ho naučil vše o [[Síla (Star Wars)|Sílev včetně temné strany a veškerých jejich možnostech a stejně tak ho učil i o straně světlé. To bylo velmi potřebné pro to, aby mohl Sidious zničit Jedie zevnitř. Sidious se pravděpodobně stal mocnějším než jeho mistr ale zároveň se stal i mnohem ambicióznějším než Plagueis čekal a tak pravděpodobně Mistr začal svému učedníkovi jisté znalosti tajit. Na příklad si Sidious ještě pod vedením Plagueise nalezl na Iridonii vlastního učedníka, a bez Plagueisova vědomí ho začal trénovat. Pravděpodobně se Sidious vůbec nestaral o to, zda se jeho mistr o této zradě dozví a místo toho se jen pokusil svého učedníka využít k vlastnímu povýšení na mistrovskou úroveň. Toto také potvrzuje, že Plagueis byl stále naživu v době mezi 60-50 BBY, protože Maul, Sidiousův učedník, se narodil 54 BBY. Ve skutečnosti mohl však Plagueis žít i mnohem déle. Mimo Sidiousovích ambicí není známa příčina pro tyto intriky avšak lze předpokládat, že právě Plagueisovo zatajování bylo onou příčinou, jež nakonec vyústilo v mistrovu smrt rukou vlastního učedníka.

Vražda Darth Plagueise

Plagueis, posedlý možnostmi nesmrtelnosti, praktikoval některé nejhlubší, nejtemnější tajemství Síly. To obsahovalo i jeho schopnost manipulovat s [[midi-chloriany a to nejen proto, aby zachránil ty, které miloval, ale aby vytvořil i život. Dítě vytvořeno touto metodou, by bylo, podle Plagueise, ztělesněním samotné Síly. Jsou to právě tato tajemství, jež způsobují největší kontroverzi kolem Darth Plagueise jelikož ho zásadně spojují s jiným mladým mužem taktéž určeným k tomu, aby se stal Sithem – Anakinem Skywalkerem. Je velmi pravděpodobné, že Plagueis byl v pozadí Anakinova zázračného zrození, ale toto dosud nebylo dokázáno. Palpatine nakonec řekl Skywalkerovi, že Plagueisův učedník (neřekl že to byl Palpatine sám) zabil svého mistra ve spánku. I když je obtížné určit kolik z toho, co Palatine řekl byla pravda a kolik bylo vymyšleno, není důvod si myslet, že by v Palpatine lhal, protože pro svedení Skywalkera by to bylo irelevantní. Průběh vraždy je prozatím neznámý, je ovšem pravděpodobné, že Sidious zabil svého mistra světelným mečem. Později Palpatine řekl, že jeho mistr byl dostatečně hloupý na to, aby usnul a tím udělal něco, co by nikdy udělat neměl.

Odkaz Darth Plagueise

Plagueisův učedník, Darth Sidious se stal Sithem určeným k vykonání finálních kroků k pomstě. Chodil mezi Jedii nepoznán a přivodil pád jak jejich, tak Republiky. Palpatine později vyprávěl takzvanou Tragédii Darth Plagueise Moudrého Anakinovi Skywalkerovi, lákaje ho k temné straně tím, že by se mladý Jedi mohl naučit Plagueisově schopnosti zachránit blízké od smrti. Skywalker, nahlodán vizemi o smrti své ženy byl brzy zlákán a přísahal Sidiousovi věrnost a tak Sidious prohlásil, že společně Plagueisovo tajemství odhalí.

 

 

Serra Keto

Serra keto byla rytířka Jedi. Dříve Padawanka obnoveného Jedi Mistra Cina  Dralliga, byla považována za jeho nejlepšího studenta. Keto byla odborníkem z Jar'kai,zabívajíc se  na dvou mečovou techniku  boje, stejně jako její velitel, byla známá pro její schopnosti se světelným mečem.Keto bojovala v Klonových válkách,kde sloužila jako generálka Jedi, a dokonce bojovala po boku proslulému Anakinu  Skywalkerovy. V 19BBY, byla zabita během operace :Knightfall  kde jí porazil Darth Vader.

 

 

 

Bastila Shan

 

Bastila Shan je fiktivní postava z filmové série Hvězdné války. Narodila se na planetě Talravin a byla vychována Rytíři Jedi, bojovala proti Revanomu Sithskému Impériu, zajata Darthem Malakem a přidává se k Sithům, osvobozena ze Sithských pout Revanem.

Jedi

Bastila se narodila na Talravin, kde ji objevili Rytíři Jedi, vychovali ji na Dantooine a považovali ji za velmi slibného a nadaného Padawana. Byla v týmu Rytířů Jedi, který zajmul Darth Revana.

Pátrání po Star Forge

Po zničení lodi Endar Spire, kde byl přepravován i Darth Revan s již upravenou pamětí, Bastila unikla v modulu na planetu Taris. Byla zajata gangem Černých Vulkarů, kteří ji vyhlásili jako hlavní výhru kluzákových závodů. Revan se pro Bastilinu záchranu do závodů přihlásil a vyhrál je. Spolu s Bastilou pak unikli z Tarisu těsně před jeho vybombardováním, které provedl Darth Malak. Bastila Revanovi řekla, že z něj cítí velkou sílu a že by mohl být vycvičen na rytíře Jedi. Tak tedy odletěli na Dantooine, kde byl Revan vycvičen v rytíře Jedi. Nakonec v Dantooinských ruinách Revan nalezl prastarou hvězdnou mapu a dozvěděl se o existenci samotné Star Forge. Tak začalo pátrání po Star Forge. Bastila sdílela s Revanem vize, které popisovaly polohu hvězdných map. Společně navštívili planety Tatooine, Kashyyyk, Manaan, ale při plánovaném letu na Korriban byla jejich loď Ebon Hawk zajata Sithy a lodí Leviathan. Na Leviathanu byl celý tým uvězněn a Bastila, Carth Onasi a Revan byli mučeni. Díky věrnosti ostatních členů posádky ale byli zachráněni a vydali se na velitelský můstek k deaktivaci paprsku držící Ebon Hawk. Zde na můstku čelili jejich mučiteli Saulu Karathovi. Ten byl zabit ale před hangárem je zastavil sám Darth Malak. Po boji s Revanem, dorazila na pomoc Bastila, ale Malak zatarasil dveře a Bastila musela s Malakem bojovt sama.

Revan nemohl čekat a tak musel s ostatními uniknou bez Bastily. Ta byla Malakem dlouho mučena, protože ji chtěl na své straně. Po dlouhé době se mu jí podařilo získat na svojí stranu a vyslal ji na měsíc planety Lehon, poblíž Star Forge, do chrámu Prastarých, protože věděl, že pokud bude Revan útočit na Star Forge, musí nejdřív do Chrámu Prastarých. Po Revanově objevení hvězdné mapy na Korribanu, se mu ukázal měsíc planety Lehon. Musel však přistát nouzově, kvůli poškozeni lodi, které způsobilo ochranné pole planety. Dostal se do chrámu a na střeše se setkal s Bastilou. Došlo k souboji v němž Revan Bastilu překvapil svojí sílou. Bastila mu navrhla spolupráci a následné poražení Dartha Malaka. Revan však odmítl a Bastila uprchla na samotnou Star Forge. Tam se nakonec střetla s Revanem podruhé ve velícím centru, kde požívala Bitevní meditaci proti republikové flotile. Revan ji opět porazil, ale nemohl ji zabít. Přesvědčil ji k návratu ke světlu a vyznal Bastile lásku, ta ji opětovala. Poté začala používat Bitevní meditaci proti Sithské flotile zatímco Revan se vydal za Malakem. Po Malakově porážce Bastila s Revanem a ostatními uprchli z vybuchující Star Forge a Republikou byli vyznamenáni.

Po několika letech Revan opustil všechny co znal a vydal se hledat Pravé Sithy. Bastila nahrála do drojda T3 malý vzkaz ale Revana nenásledovala neboť to byl pouze jeho osud. Během První Jedijské očisty jako jedna z mála Jediů přežila a po poražení Darth Nihiluse byla přítomna na Telosu, kde byla se svým přítelem, nyní admirálem Carthem Onasim. 

 

 

Jolee Bindo

Jolee Bindo je postava ze Star Wars, rytíř Jedi, který bojoval po boku Revan proti Malakovi. S Revan se poprvé setkává na Kashyyyku, domovské planetě Wookiů (mezi které patří Chewbacca).Poté ji následuje a jako jediného ho nenechá jít samotného do chrámu k Star Forge. Společně bojují proti Bastile Shan, která podlehla svodům temné strany. Jolee je také proslaven svým putováním po Vnějším pásu a Neznámých oblastech. Zanechal po sobě holocron ve kterém jsou jeho cesty zaznamenány. Avšak zatím nebyl nalezen. 

 

 

Desann

Desann je fiktivní postava ze světa Hvězdných válek. Narodil se na planetě neznalé síly, kde jeho zdánlivé magické schopnoststi způsobily, že se mu lidé z okolí vyhýbali a báli se ho. Jeho dětství bylo zoufalé a osamělé, dokud ho nenavštívil jeden obchodník, našel v něm sílu a přivedl ho na akademii Jediů, která byla na planetě Yavin IV. Poprvé v jeho životě byl Desann v šťastný, našel totiž bytosti, které ho brali takového jaký byl a podporovaly ho ve vývinu jeho talentu. Časem se ale změnil. Znevažoval své spolustudující, když si všiml jejich slabostí, a diskutoval, někdy násilně, se svými učiteli. Během tréninku srazil a chladnokrevně zabil studenta o kterém řekl, že byl příliš slabý na to, aby se stal Jediem. Odletěl dřív než mohl být odsouzen. Byl zabit o několik let později v akademii Jediů na Yavinu IV Jedim jménem Kyle Katarn. O několik let po jeho smrti začla dělat dusno jeho učednice Tavion. 

 

 

Comander Gree

Tento velitel číslo 1004 byl znám pro svou iniciativu při plánování boje a touze pro dobývaní nových soustav. Tento klon měl informace s Kaminoanských archivů, ale potřeboval víc, víc informací o Republice a o všech druzích, kteří ji obývali. Vyhledával informace s takovým zaujetím, že tím na sebe upoutal pozornost klonovačů. Kdyby se to stalo v jiné době, klonovači by tuto chybu smazali, ale zrovna před nedávnem spustili program, kde cvičili nadějné klonové velitele. Tento výcvik absolvoval i 1004, který se učil jako spousta jiných od Alphy. Tento program se zaměřoval na informace a iniciativu, kterou donedávna nenáviděli samotní klonovači. 1004 zde přijal jméno Gree. Gree byla málo známá rasa která se snažila vše vylepšit. Kvůli znalostem, které měl, byl často posílán na planety, které obýval domorodný kmen. Přesně takováto mise se naskytla na konci klonových válek na Kashyyku, kde sloužil pod samotným generálem Yodou. Ještě před příletem musel ale svou 41. útočnou jednotku vybavit pro přežití a maskování v džungli. Plánoval spolu s Yodou závěrečný odpor proti droidům. Yoda s jeho návrhem souhlasil. Poté Yoda sledoval, jak kloni porážejí droidy. Mezitím ale Greemu zavolal Císař Palpatine. Rozkaz 66. Gree si prvně ověřil, jestli to není chyba v systému, nechtělo se mu totiž věřit, že by Jediové zradily Republiku. Když bylo vše ověřené pokynul hlavou svému kolegovi a pokusili se zabít Yodu, dokud byl čas. Yoda ale ucítil, že se s tímto klonem něco stalo a také že v celé republice se něco děje. Otočil se a ukončil tak kdysi slibný život tohoto skvělého Velitele. Měl smůlu, že nestihl použít svůj jetpack, který si vyrobil sám na Kaminu.

 

 

 

Darth Sion

 

Pozice: Sithský Pán

Domovský svět: neznámý

Období: Jedijská Občanská Válka, První Jedijské Vyhlazení

Zemřel: 3951 BBY (Malachor V)

Druh: Člověk

Pohlaví: muž

Příslušnost: Revanovo Sithské Impérium, Sith, Sithský Triumvirát

Mistři: Darth Traya

Učedníci: neznámí

Info

Darth Sion je postava z Hvězdných Válek. Byl to Pán bolesti a Sithský Pán okolo 3,951 BBY. Sion byl jedinečný v tom, že by měl být normálně mrtvý, nebýt moci nenávisti ztělesněné temnou stranou a silou vůle uzdravující jeho tělo, které bylo poškozené a tvořilo ho ohořelé kousky kůže, které Siona dělali velmi odstrašujícím. Sion velel Sith Assassinů při lovení Jedi. Byl v neustále bolesti a mluvil hlubokým chraplavým hlasem.

Biografie

Profil

Když se části Sithů na Korribanu obrátili jeden proti druhému po smrti Darth Malaka a zmizení Revana, Sion byl jeden z těch Sithských Pánu, kteří unikli do Neznámých regionů galaxie. Nakonec odešel na Malachor V, kde se stal učedníkem Darth Trayi, bývalé učitelky Darth Revana v časech kdy byl Jediem. Jako výhodu mněl Sion to, že byl Sithský Marauder. Sion byl jedinečně mocný Sithtský Pán. V Trayuské Akademii se učil bolesti, mučením a zabíjením nevinných pomáhal zlepšit vlastní moc v Síle a schopnosti krmit se na vlastní bolesti a nenávisti činícího téměř nesmrtelným. Když byl poražený dokázal se vždy postavit vlastnímu utrpení. Byl také mistrem světelného meče a pravděpodobně nejslavnějším ze strašných Sith Assassinů jeho doby. Sion byl známý tím, že byl zodpovědný za smrt nespočetného množství Jediů během stínové války vedené ním a Darth Nihilusem. Avšak, aliance mezi Trayou, Nihilusem a Sionem nemohla trvat věčně. Sion a Nihilus zaůtočili na Darth Trayu a vyhnali ji. Společně dokončili stínovou válku posíláním vrahů na posledního známého „Jediho“ – Vypovězenou, která sloužila pod Revanen během Mandalorianských válek.

Lov na Vypovězenou

Avšak, Sionova stará mistryně, nyní opět známá jako Kreia, taktéž hledala Vypovězenou. Sion a jeho legie vrahů lovili Kreiu po té, co získala Ebon Hawk. Ebon Hawk, dříve Revanova loď dosáhl svůj cíl, Republikovou válečnou loď Harbinger a volal o pomoc proti Sionve válečné lodi. Sion, předstíral smrt a byl odnesen posádkou Harbingeru na jeho palubu. Jeho vrahové ale aktivovali generátory maskovacího pole a stali se neviditelnými a nalodili se rovněž na Harbinger. Sion byl umístěn v koltové nádrži na pozorovaní kvůly svému neobyčejnému vzezření. Z ničeho nic, se Sion probudil a rozbil svou nádrž a ihned začínal zabíjet posádku Harbingeru společně se svými vrahy. Během této doby zvládla Kreia na Harbingeru nalézt Vypovězenou, která byla uzamknutá v jednom z náladových prostorů. Kreia dostala Vypovězenou na Ebon Hawk a společně unikli. Sion ovládnul Harbinger a ihned začal pálit na Ebon Hawk, který právě vstupoval do hyperprostoru. Ebon Hawk téměř zničený přistál na Peraguském těžebním zařízení, protože potřebovali mnoho oprav. Toto zařízení bylo víc méně nedaleko Harbingeru. Po té co Ebon Hawk přistál na zařízení, Kreia téměř okamžitě vycítila přítomnost svého bývalého učedníka a varovala Vypovězenou, že musí odejít. Kreia a Vypovězená spolu s bývalým Sithským vrahem – nyní pašerákem, Attonem Randem, tajně přešli Harbinger, aby se dostali přes jeho palubu do jeho hangáru kde byl Ebon Hawk. Nicméně, Sion je na palubě lodi nalezl. Kreia poslala Attona a Vypovězenou dále a ona se sama Sionovi postavila. Ten se Krei vysmíval a během souboje jí usekl ruku svým světelným mečem. Sion, duševně zraněnou Kreiu, ušetřil a dovolil jí utéct. Podařilo se jí jen tak tak boha nastoupit na Ebon Hawk, který právě odlétal. Sion na Harbingeru, znovu střílel, nicméně, jedna zbloudilá střela zasáhla asteroid a asteroidové pole kolem něj explodovalo. Sionovi se podařilo uniknou a odletět na Korriban. Tam se setkal s jiným Jediem, Jedijskou Mistryní Lonnou Vash. Zajal ji a uvěznil dokud ji nepřijde vypátrat Jedi Vypovězená. Sion nakonec Lonnu zabil asi hodinu před tím než ji nalezla Vypovězená. Ta po nalezení mistryně Vash věděla, že je čas opustit odejít, ale byla napadnutá Sionem. Darth Sion chtěl Vypovězenou zabít aby zlomil svou strou mistryni. Vypovězená pochopila, že Pán Bolesti nemůže být poražen pouze v souboji na světelné meče a po té co ji Kreia radila telepaticky ústup, Vypovězená utekla zpátky na Ebon Hawk. Po té následoval souboj Vypovězené s Darth Nihilusem, který se skončil smrtí Temného Pána. Sion opustil Korriban a vydal se na Malachor V, přesněji do Trayuské Akademii. Na Malachoru se jeho mistryně vrátila jako Darth Traya. Sion jí s nechutí přijal zpět jako svou mistryni a netrvalo dlouho a Vypovězená přišla na Malachor V Trayu zastavit. Sion se pokoušel Vypovězenou zabít v souboji na světelné meče. V souboji ovšem zklamal a nebyl schopen Vypovězenou porazit a sám položil svůj život.

Konec hry

Přežil tak dlouho neznajíc nic jiného než nenávist, Sion byl rád, že mohl odejít nadobro. Dost zajímavé, protože Sionova schopnost ovládat svou bolest, schopnosti v boji přežili skrz temnou stranu. Vypovězená nebyla schopná ho porazit v souboji na světelné meče, ale přinutila ho aby se postavil vlastní víře. Narušila Sionovu vůli a přesvědčila ho, že Darth Traya je pro něj zhouba, a že prostřednictvím Síly se může osvobodit od strašné bolesti a nenávisti, které mu vládli. Sion nakonec podlehl Jedijskýmu vlivu, vzdal se svého polovičního života a zmizel v světlé straně Síly. 

 

 

Yaddle

Yaddle, kterého bylo v době bitvy o Naboo čtyři sta sedmdesát sedm let, vychovala za svůj život desítky Padawanů včetně Oppa Rancisise. Podle populární legendy postoupila úroveň mistra až poté, co strávila více než sto let v podzemních věznicích na Kobě. Jeden z jejich studentů, samolibý a sebevědomý Empatajayos Brand, složil rytířské zkoušky po bitvě o Naboo. Po Brandovi už Yaddle nevyučovala žádného učedníka. Jakožto vůdkyně knihovnického sněmu pracovala Yaddle spolu s kurátorem Ashkou Bodem na správě chrámové sbírky holocénů, svitků pergamenu a starých sikhských knih. Byla velmi zručná v uzdravovacích technikách rytířů jedi a byla mistryní techniky Mortichro, zapomenuté dovednosti Jediů, která zpomaluje tělesné funkce jiných bytostí. Yaddle rozdělovala svůj čas mezi Coruscant a Kamparas, kde učila v přídavném tréninkovém centru pro rytíře Jedi, kteří nebydleli nastálo v Chrámu.

 

 

Darth Bane

 

Pozice: Temný Pán ze Sithu, Sithský Mistr

Domovský svět: Apatros

Období: Nové Sithské války, Povstání Impéria,

narozen:Narozen 1026 BBY

zemřel: 3956 BBY

Druh: Člověk

Pohlaví: muž

Příslušnost: Nové Sithské impérium, Sith, Bratrstvo Temnoty, řád Sithských Pánů

Mistři: Qordis, Kas´im, (Githany), (Holokron Darth Revana), (Holokron Freedona Nadda)

Učedníci: Darth Zannah

Byl Temný Pán ze Sithu na konci Nových Sithských válek. Byl to jeden z nejdůležitějších Sithů v dějinách a zakladatel a stvořitel Pravidla Dvou, které umožnilo Sithům přežít po taji tisíc let a pomstit se na Jediích.

 

Biografie

 

Ranný život

Bane, vlastním jménem Dessel, se narodil na planetě Apatros v roce 1026 BBY (před ep. 4). Jeho otec se jmenoval Hurst a na planetě pracoval jako horník, těžil kortózis. Hurst se k Desovi choval vždy strašně a bil ho téměř neustál. Ve třinácti letech začal Dessel v dolech pracovat taky a už v tak nízkém věku slyšel šeptání Síly, respektive Temné Strany a bylo to právě tehdy, co ho jeho otec napadl naposledy, napadl ho brutálně a Dessel ji použil. Použil Sílu a svého otce zabil. Po Hurstově smrti se ostatní horníci snažili zaujmout jeho místo v brutalitě na Desovi ale od doby co několika z nich zlámal kosti a jednomu dokonce i čelist, se rozhodli, že ho nechají být. Nakonec jednoho dne, kdy Des pracoval dvojitou směnu, ho konfrontoval Gerd, jeden z otcových přátel. Dessel, za pomoci zvláštní intuice díky niž věděl soupeřův tah ještě než ho soupeř uskutečnil, Gerda porazil a vlastními zuby mu ukousl palec. Po tomto incidentu měl zákaz pracovat a tak se vydal do Groshykovi kantýny vydělat něco v kartách. V kantýně byli členové Republikové armády a i když je Des v kartách porazil, vyprovokoval hádku, která skončila smrtí jednoho praporčíka. Protože by šel Des do vězení na zbytek života, Groshik mu pomohl dostat se z planety a tak se Dessel přidal k Sithské Armádě.

 

Nové Sithské Války

Po té co byl Dessel propašován z Apatrosu, přidal se k Bratrstvu Temnoty jako pěšák v Nových Sithských válkách. Bojoval například v bitvách o Kashyyyk a Phaseeru. V bitvě o Kashyyyk se prokázal jako maximálně schopný a zajistil svému veliteli Ulaborovi velký kredit na vlastní úkor. U bitvy o Phaseeru, všichni z jednotky, včetně Ulabora věděli, že jde o taktickou chybu ale Ulabor neměl odvahu čelit Sithskému lordu, který rozkaz vydal a tak se podřídil. Des to ovšem viděl jinak a vrazil pěstí Ulaborovi do obličeje a jednotku vedl sám. Pomocí Síly, Republikové vojáky porazil a nikdo nechápal jak je to možné. Ulabor o všem informoval Temného Pána Kopecze a ten si s Desselem promluvil. Okamžitě poznal jak moc je nadaný v Síle a nabídl mu trénink na Korribanu v tamější akademii. Dessel souhlasil a s novým životem, který ho čeká, odložil své jméno a vzal jiné, vzal to, kterým ho jeho otec nejčastěji oslovoval- Bane (Zhouba)

 

Trénink na Korribanu

Bane dorazil na Korriban a téměř okamžitě začal studia pod vedením Temného Pána Qordise a Temného Pána, Blademastera (odborník na boj s mečem) Kas´ima a sám brzy objevil archívy akademie jež obsahovaly tajemství temné strany a historii Sithů, tak odvržené tehdejšími Sithy, kteří raději preferovali nynější způsob než návaznost na staré mistry Sithy. Netrvalo dlouho a Bane byl mocnější než většina studentů, kteří trénovali od narození ale pomalu začal opouštět studium v archívech a začal se věnovat fyzickému cvičení. Když myslel, že je připravený, vyzval na souboj studenta Fohargha, který ho před tím porazil. Po té co Foharg Banea porazil na světelné meče, vysmíval se mu do obličeje a vyprovokoval Banea k explozi hněvu. Bane uvolnil obrovskou energii a pomocí vlny Temné strany Fohargha zabil (proti příkazu Kas´ima). Tím na sebe přivolal pozornost Siraka, nejslibnějšího studenta akademie a osobního oblíbence Lorda Qordise. Po této nehodě šli věci k nejhoršímu, protože Bane začal pochybovat o své temné straně, o tom co dělal a o tom jak díky ní zabil svého otce a teď i studenta. Cítil vinu a ať chtěl či ne, sám se odřízl od Temné Strany a nebyl schopný ji používat a tak ho Sirak bez nejmenších problémů porazil. Po porážce mu bylo Qordisem zakázáno studovat s ostatními studenty a byl vykázán do archívů, které opustil, aby se tam učil co mohl. Bane tak skutečně učinil a zjistil mnoho. Nikdo ho však nezaujal více než dávný Temný Pán ze Sithu Darth Revan. Díky velkému obdivu k tomuto lordovi si Bane oblíbil titul Darth a začal se ptát proč nikdo v Bratrstvu Temnoty tento titul nepoužívá. Zhruba v tomto čase do akademie dorazila Jedijská desertérka Githany. Bane v ní viděl možnost jak se opět dostat mezi ostatní studenty a ona viděla v Baneovi nástroj na poražení Siraka, jediného studenta, který ji stál v cestě. Githany začala potajmu Banea učit tajemstvím Síly, které ji naučili jiní mistrové a Bane se ještě potajmu domluvil s Kas´imem a začal u něj studovat umění boje se světelným mečem. Kas´im nevěděl o jeho tréninku s Githany a ona nevěděla o jeho tréninku s Kas´imem, tak se Bane držel ve výhodě nad oběma. Brzy se ale mezi Baneem a Githany zacali vyvíjet city a to i přes to, že to ani jeden nechtěl připustit. Baneův pokrok byl obrovský a velmi překvapil Githany po tom, co v rekordním čase byl schopen vypustit tak silné blesky (Force Lightning), že to žádný jiný včetně Githany nedokázal a dokonce i Kas´im viděl jeho obrovský pokrok v boji s mečem a začal si myslet, že Bane bude brzy mocnější než Sirak. Opět v zápasnickém kruhu, Bane vyzval Siraka, tentokrát ho však bez problému porazil ale nezabil. To Githany velmi pobouřilo a tak začala se Sirakem kut pikle proti Baneovi. Ten dostal od Kas´ima za své vítězství zakřivený meč jeho bývalého mistra Na´daze. Znovu přijat mezi ostatní studenty byl Bane předvolán před Qordise a ten mu řekl, že o jeho studiu s Githany věděl a že jeho studium v Archívech musí skončit. Bane nesouhlasil a vydal se do Údolí Temných Pánů hledat moudrost dávných Sithů. Tak se Bane vydal na strastiplnou cestu k údolí a cestou přemýšlel o Bratrstvu a o jeho vůdci Lordu Kaanovi, a začal s ním čím dál více nesouhlasit. Nakonec do údolí dorazil ale bohužel zde nic nenašel a tak se vydal zpět, cestou málem zemřel hlady ale podařilo se mu dostat do akademie. Dorazil právě v okamžiku, kdy byli studenti povýšeni do hodnosti Temný Pán a povoláni na Ruusan. Sirak ovšem využil situaci a společně s dvěma dalšími Zebraky a Githany, Banea napadl v archívech, Githany ale změnila strany a zabila společníky aby sledovala jak Bane zabije bezbranného Siraka. Po tomto boji Bane učinil rozhodnutí. Nepřipojil se k Bratrstvu a boji na Ruusanu, opustil akademii a než odešel, prohlásil se před Qordisem za Darth Banea, Temného pána ze Sithu.

 

Lehon a holokron Darth Revana

Darth Bane se vydal na planetu Lehon kde před třemi tisíci let Republika za pomoci Revana zničila Star Forge a snažil se nalézt nějaké věci z této doby. V Chrámu Prastarých nenašel nic jiného než holokron samotného Darth Revana a učil se od něj, učil se několik dní a díky tomuto učení si srovnal a dotvořil své pravidlo, Pravidlo Dvou. Rozhodl se, že je třeba zničit všechny Sithy a znovu je vytvořit a tak by Sithove z Řádu Sithských lordů jednoho dne mohli Jedie zničit. Lord Kaan si byl ale Baneovi moci a nesouhlasu vědom a tak přikázal aby byl zabit, proto vyslal Kas´ima na Lehon aby to ukončil. Ten se ihned vydal na cestu a skutečně se se svým bývalým žákem utkal. I když Bane zprvu vítězil, pro Blademastera a jednoho z nejlepších sithských šermířů nebylo problém svou tyč rozdělit na dvě oddělené čepele a situace se obrátila. Bane pod nárazem obou mečů začal ustupovat a prohrávat, jeho zlost nad sebou a nad Kas´imem v něm ovšem vyvolala novou explozi energie a on použil temnou stranu a celý chrám nechal spadnout na svého bývalého mistra. Hned potom poslal Bane na Ruusan sondu se správou o Kas´imově smrti a o tom, že Bane získal velkou zbraň proti Jediům. Tato zbraň byla myšlenková bomba, jedno z tajemství, které se naučil z Revanova holokronu.

 

Blízko smrti na Ambrii

Protože Lord Kaan věřil že vítězství nad Jedíi je už jisté a protože ho přesvědčovala Githany, rozhodl se, že Banea do Bratrstva zpátky nepřijme a když se Githany nabídla, že Banea zabije, Kaan souhlasil. Jako místo schůze vybral Ambriu a tak se tam vydal jak Bane, tak Githany. Bane dorazil první a tak znovu přemýšlel o svém pravidle a hlavně o tom koho si vezme jako učedníka, kdo by toho byl hoden. Nicméně po té co Githany dorazila, užili si vášnivých polibků a to i přes to, že Bane věděl, že má Githany rty otrávené. Věřil totiž, e je v temné straně tak mocný, že se dokáže vyléčit. Uvažoval jestli by to mohla být Githany, kdo zaujme místo jeho učedníka ale zjistil, že příliš věří v Kaana a proto ji poslal pryč. Až příliš pozdě si Darth Bane uvědomil že se přecenil a že Githany podcenil. Na pokraji smrti se snažil dostat k ranhojičovi a cestou ho udržovalo na živu jen trpění druhých, které ho posilovalo. Přesně proto pozabíjel náhodné děti a jejich otce, jen aby sám přežil. Nakonec se dostal k Celebovi, ranhojičovi a ten ho vyléčil. Znovu zdravý a silný, Bane se rozhodl nezabít ani Celeba ani jeho dceru ale odletěl z planety rozhodnut zničit Kaana a jeho Bratrstvo více než kdy dřív.

 

Ruusan a destrukce Sithů

Šokován Baneovím návratem, Kaan se podvolil jeho návrhu a rozhodl se, že Jediové budou zničeni silou Temné Strany. Ještě před šestou bitvou o Ruusan, Bane spojil ostatní lordy do meditace a pokusil se na nic netušící Jedie vypustit temnou vlnu energie, nicméně lord Kaan to ucítil a meditaci přerušil s tím, že Jedie zničí více tradičním způsobem. Bane tak cestoval zpět do sithského tábora aby mohl dokončit svůj plán na vyhlazení sithů. Hned po příjezdu do tábora ho konfrontoval Qordis a nabídl mu pomoc při svržení Kaana a v ovládnutí Bratrstva. Bane znechucen Qordisovým nepochopením nutnosti vyhladit Bratrstvo pro přežití Sithů, ze svého mistra pomoci Síly vysál život a mrtvou skořápku nechal ležet. Poté nařídil Sithské flotile na oběžné dráze planety, aby napadla tu Jedijskou. Během bitvy samotné, Jediové pod vedením Lorda Hotha zprvu vyhrávali ale pak se situace změnila a Sithove začali Jedie tlačit k ústupu. Sám Lord Hoth málem zemřel ale posily Jedie Farfally ho zachránily a donutily Sithy k ústupu. Po té co Bane nařídil flotile zaútočit na Jedijskou blokádu, Kaan si myslel, že je to znamení a odvedl ostatní Temné Pány do jeskyně, aby tam nalákali Jedie a použili Myšlenkovou Bombu. Pouze dva jiné Sithové se Kaanovu planu vzepřeli a to lord Kopecz, který raději bojoval s Jedii v jeskyni až do souboje s Farfallou, ve kterém Jediovi prozradil plán lorda Kaana a zemřel a Githany, která se původně k rituálu přidala ale pochopila, že je něco špatně a že vypuštění myšlenkové bomby byl moc velký omyl. Osvobodila se z rituálů a vydala se na útěk. Když Hoth dorazili do jeskyně, lord Kaan je pozdravil a vysmál se jim. Sám věřil, že společnými silami se před účinky bomby ubrání a tak jí vypustil. Vlna energie ihned zabila všechny Jedie a všechny Sithy. Mnoho mil odsud přeživší Jediové včetně Farfally cítili Hothovu smrt. Jediové si byli jisti, že všichni Sithové byli vyhlazeni a díky své ignoraci se o Baneovi nikdy nedozvěděli a ten tak mohl začít se svým vlastním Sithským řádem. Jedna věc ho však stále trápila a to otázka, kde nalezne vhodného učedníka. Bane však nepřežil sám, přežila i malá dívka Rain. Její bratranec Darovit se utkal s Baneem a ona díky Síly nechala jeho ruku explodovat. Na otázku proč ho nechala žít, odpověděla Baneovi, že byl ještě příliš mladý. Souhlasila, že se stane Baneovou učednici a odhodila své jméno a řekla mu své pravé - Zannah. Darth Bane jí dal úkol dostat se sama na Onderon a tam se započne její výcvik. To byl poslední test v němž měla dokázat to, zda je hodna stát se Sithem.

 

Období po Ruusanu

Bane se ve své lodi vydal na Onderon, aby hledal moudrost Freedona Nadda ale jeho minulost ho pronásledovala. Zjevil se mu duch jeho bývalého mentora Qordise a obvinil ho ze zničení Bratrstva a způsobil závadu v lodních přístrojích, která způsobila, že se Bane zřítil na měsíc Dxun. Valcyr -Baneova loď- byla po nárazu úplně zničena ale sám Bane vyvázl bez vážných zranění. Téměř okamžitě se na něj vrhli všechny možné Dxunské příšery a on se jen stěží bránil. Pak se mu objevil duch lorda Kaana a zdělil mu, že za živa byli proti sobě ale teď že mu pomůže a tak ho Bane následoval až do hrobky Freedona Nadda. Bane mohl jasně cítit velikost Temné Strany v hrobce a Kaan ho vedl dál až k sithskému holokronu. To bylo přesně to, co Bane hledal aby mohl své pravidlo dokončit do posledního detailu. U holokronu byl však napaden tvory známými jako Orbalisk. Ti mu způsobili obrovskou bolest, když se k němu připevnili a stali jeho součástí. Vytvořili mu tak neprostupné, Orbaliskové brnění. Po několikadenním studiu v hrobce došel Bane k závěru, že nejen všichni Sithové musí být vždy jen ve dvou, ale že musí odstranit i jejich následovníky a armádu. Sithové musejí zůstat v tajnosti, nesmí o nich nikdo vědět a pak v tu nejvhodnější dobu se pomstí na Jediích. Za pomoci Síli si osedlal jednu létající bestii a použitím Temné strany přitáhl celý měsíc Dxun blíž k Onderonu tak aby se jejich atmosféry spojili a on se mohl dostat na Onderon tak jako kdysi Beast Riders. Na planetě se vydal hledat svou učednici. Tu nalezl a dal jí titul Darth a tak zni byla Darth Zannah a od té doby, každý sith měl titul Darth, který je znám již z Jedijské občanské války před třemi tisíci lety

 

Odkaz

Netrvalo dlouho a Baneův řád byl znovu objeven Jedii a ti se tak dozvěděli jak o Pravidlu Dvou tak o Baneovi samotném. Bohužel pro ně si mysleli že po jeho smrti už žádní Sithové nejsou a že Sithové vymřeli jednou pro vždy. Skutečnost byla ovšem jiná. Během své vlády vytvořil Darth Bane holokron, který se v roce 137 ABY (po episodě 4) dostal do rukou Darth Kraytovi. Jeho holokron společně s holokrony Darth Anddedua a Darth Nihiluse byli Kraytem shromážděni na Korribanu kde od nich Krayt žádal moudrost, aby se mohl vyléčit. Bane nicméně Krayta odmítl s tím, že nedodržel Pravidlo Dvou a jeho Pravidlo Jednoho je pro Sithy nedobré.

 

Sith´ari

Hodí se podotknout, že Darth Bane je jeden z největších kandidátů na Sith´ari, Zničil Bratrství temnoty (sithský řád) a nahradil ho svým novým, Pravidlem dvou a sám ho vedl jako vládce Sithů. To nakonec vyvrcholilo v založení Impéria a vládu Darth Sidiouse a téměř vyhlazení Jediů. 

 

 

Exar Kun

 

Pozice: Temný Pán ze Sithu

Domovský svět: neznámí

Období: Velká Sithská válka

zemřel: 3996 BBY, duch zničen 11 ABY

Druh: Člověk

Pohlaví: muž

Příslušnost: Sith, Bratrstvo Sithů

Mistři: Vodo-Siosk Bass (Mistr Jedi), Freedon Nadd (Mistr Sith)

Učedníci:Ulic Qel-Droma, Crado, Nayama Bindo, Oss Wilum, Zona Luke, Gantoris, Kyp Durron

Byl to padlý Jedi a později jeden z největších Temných Pánů a hlavní představitel Sithů během Velké Sithské války.

 

Biografie

 

Mocný Jedi

Byl jeden z nejlepších učedníků Mistra Jedi Vodo-Siosk Basse. Exar byl vynikající bojovník se světelnym mečem a velmi dobrý student, ale velice toužil po dalších znalostech a tempo jeho mistra mu nestačilo, a tak tajně studoval Mistrovy holokrony a snažil se najít vše o Sithskem učení. Opustil svého mistra a odletěl na Onderon, kde nalezl nějaké Sithské artefakty. Tam nebyl připuštěn a tak letěl na Dxun do hrobky Freedona Nadda a probudil Ducha starého Sitha. Ten Exara vzal na Korriban, kde ho přinutil podlehnout temné straně a už jako Sithovi mu nařídil, aby letěl na Yavin 4, kde najde sithské chrámy po jeho mistru Nagovi Sadowovi, podmanil si tamější Massassie a začal se studiem. Tam Kun našel znalosti, které vždy hledal. Díky nim byl schopen modifikovat svuj meč a vytvořil první Světelnou tyč. Později jako správný Sith, zničil Freedona Naada. Poté chtěl zavraždit jiného padlého Jedie - Ulica Quel Dromu, ale zasáhl duch Marky Ragnose, a přikázal jim obnovit Zlatý věk Sithu a Exara jmenoval Temným Pánem a Ulica jeho učednikem.

 

Temný Pán

Tak začala Velká Sithská válka, kdy Exar zavraždil na Coruscantu svého bývalého mistra a mnoho jiných Jediů. Založil Bratrstvo Sithu, do kterého naverboval velké množství Jediů a téměř Republiku porazil. Jeho Massassiové stavěli mnoho chrámů včetně hlavního, který později sloužil jako základna rebelů. Ulicovi se díky zavraždení vlastního bratra podařilo vrátit ke světlu, a prozradil Jediům, kde se Exar skrývá. Kun, jehož Sithové byli poraženi a armády zničeny, se uchýlil do velkého chrámu a svolal všechny Massassie. Vysál z nich život a sám se stal něčím mezi duchem a živou bytostí. Jediové a Republikové loďstvo zatím zaútočilo na Yavin, téměř všechny chrámy srovnaly se zemí a tak skončila Velká Sithská válka.

 

Návrat z Propasti a Konec Exara Kuna

Po čtyřech tisících letech jako duch, Luke Skywalker zakládá Jedi Praxeum ve starém Exarově Chrámu. Exarův duch začína korumpovat studenty Luka a prvním z nich je Gantoris. Ten díky znalostem Exara postaví světelný meč a pohybuje se nebezpečně blízko Temné straně. Když ale Exar ukáže pravou tvář, Gantoris ho odmítne a tak je Exarem spálen na uhel. Když do Akademie přiletí nový a velmi slibný učeň Kyp Durron, Luke má velkou radost, že má tak slibného studenta. Exar vidí jeho potenciál také a tak začne Kypa nahlodávat, až ho zcela svede na temnou stranu. Kyp opustí akademii a chce vést svou válku proti Impériu. Prohlásí se za nového Temného Pána a vydá se zpět na Yavin pro Drtič Sluncí. Na Yavinu se mu postaví Luke, ale Exar se o svého učedníka stará a „vezme“ Lukovi jeho Ducha, takže Luke je ve stejne sféře jako Exar. Kyp se vydá v Drtiči Sluncí bojovat s nenáviděným Impériem. Podaří se mu nechtěně zabít svého bratra, ale ani to ho od temné strany nenavrátí, protože je pod silným vlivem Exara. I když se Exar snaží a posílá vše možné na Lukovo tělo, nepodaří se mu ho zabít a nakonec všichni Lukovi Jediové spojí své síly a mocného Sitha jednou provždy zničí a s tím i vliv, který měl na Kypa a ten se okamžitě zříká temné strany a odevzdává Drtič Sluncí Nové Republice.